A betegségek többségének kialakulásáért mi magunk vagyunk felelősek életmódunkon és táplálkozásunkon keresztül.
A daganatos és a szív-érrendszeri betegségek harmada megelőzhető lenne megfelelő étkezéssel. A felnőttkori halálokok 46 százaléka az elhízásra és az egészségtelen táplálkozásra vezethető vissza.
Egyes felmérések szerint hozzávetőlegesen kétszer annyi zsiradékot és koleszterint, s három-négyszer annyi konyhasót fogyasztunk, mint amennyire szükségünk van, élelmi rostfogyasztásunk pedig jóval az ajánlott mennyiség alatt marad.
Egészségesen akkor étkezünk, ha különféle ételeket és italokat megfelelő arányban és mennyiségben, kellő változatossággal, rendszeresen fogyasztunk. Étrendünknek megfelelő mennyiségben kell tartalmaznia a szervezetünk számára fontos, energiát adó fehérjéket, zsírokat, szénhidrátokat, és energiát nem adó tápanyagokat: vitaminokat, ásványi anyagokat és nyomelemeket.
Az egészséges étrend alapját a gabonafélék adják.
Rendszeres, naponta többszöri fogyasztásuk ajánlott.
A teljes értékű gabonaipari termékek (melyek a feldolgozás során nem veszítenek tápanyag tartalmukból) kedvező élettani hatással rendelkeznek. Bizonyítottan csökkentik a vastag- és végbélrák kockázatát, segítenek a székrekedés és aranyér megelőzésében, fontosak fogyókúra esetén és a cukorbetegek étrendjének is szerves részei. A gabonafélék jelentős szerepet játszanak az energia- és szénhidrátszükséglet biztosításában, fehérjetartalmuk is jelentős, E-, B1-, B2-, B6-vitamin-, niacin-források, kalciumot, magnéziumot, cinket és káliumot tartalmaznak jelentős mennyiségben.
Gabonák közül ajánlom a következők fogyasztását:
Bulgur, köles, hajdina, gersli, kuszkusz, fekete rizs, barna rizs, tönkölybúza, amaránt, quiona.
Több információt szeretnél? Iratkozz fel jobb oldalt a hírlevélre.
Szeretnél személyes kapcsolatba lépni velem, ide írhatsz:
Egészséges termékeket szeretnél az életmódváltásodhoz, katt. ide:
http://eletmodvaltas8.webnode.hu/
Az életmódváltók csapatához szeretnél tartozni, katt. ide: